headerphoto
Start

Akcesoria meblowe w hotelach

Ludzie od epok styka się z tematem ochrony miejsc zamieszkania.

Przez to jednym z najwcześniejszych idei wytworzonych przez człowieka zostały różnego rodzaju zamki – na przykład zamki do drzwi, zawiasy do drzwi. temat pozostaje do dziś. inna staje się nowoczesność zawiasów. Dziś oczywiście dochodzi do tego kwestia elegancji. Siedliskiem postępu i innowacji w obszarze będą hotele, zgrabnie balansują między ceną a przepychem, domową atmosferą przestrzeni i bezpieczeństwem. U nich właśnie trzeba szukać najskuteczniejszych technik.

Wybór właściwego producenta akcesoriów meblowych to trudne zadanie. Jakość tego typu wyrobów jest niemożliwa do rzeczowej oceny. W rzeczywistości ocena żywotności wyposażenia następuje dawno po transakcji. I jest to problem nie do ominięcia. I nie musi to być wcale mocno skorelowane z ceną. Jest to dodatkowo, jeśli weźmie się pod uwagę, że meble kupuje się często na kilkadziesiąt lat. Na wykonanie mebli składa się wiele detali. Spore znaczenie mają zawiasy meblowe, ważne by były wytrzymałe i nie skrzypiały. Wpływ na to ma wykonanie łożysk oraz zastosowanie wybranych surowców. Akcesoria meblowe mogą być złote, a smarowidła bywają w pełni syntetyczne. Piękne uchwyty meblowe bez problemu uczynią każdy budynek przyjemniejszym dla oka,

Niektóre hotele mają też w pralnie. Tam gniazdka elektryczne mogą być na klucz, co ułatwia budowę efektywnego procesu udostępniania konkretnych maszyn piorących dla petentów.

Niezwykle kłopotliwe są łazienki. W tych miejscach zabezpieczenia muszą stać na światowym poziomie. Żadne tymczasowe rozwiązanie, jakich używamy u nas „na chacie”, nie jest akceptowalne. Nie ma mowy o jakichkolwiek otwartych kablach a już na pewno o przedłużaczach . Wszystkie urządzenia powinny być podłączane wprost do otworów w ścianie. W tym przypadku akurat bezpieczeństwo idzie ramię w ramię z estetyką. Zagadką jest tylko estetyczne umieszczanie gniazdek w ścianie.

Zamki stosowane w hotelarstwie to już obecnie coraz rzadziej standardowe zamki do drzwi. Coraz cpopularniejsze są elektroniczne karty na wzór i rozmiar tych płatniczych. Bywają one łatwiejsze w użyciu. Ułatwia to życie recepcji hotelu. Karty takie, jeśli klient nie uiszcza zapłaty, po prostu się wyłączają. Dzięki temu nie ma kłopotów ze ściganiem dłużej przebywających a trudnych w obyciu przybyszy.

U progu budynków witają nas często systemy drzwi przesuwanych albo też różnego rodzaju wejścia obrotowe z zaawansowanymi czujnikami zapewniającymi ochronę. Te zwykle zrobione są ze szkła, co powoduje konieczność zastosowania okucia budowlane czy okucia do drzwi szklanych. Jest to jednak ”pikuś” w porównaniu z tym, jak zorganizować można system kontroli dostępu do konkretnych pomieszczeń wewnątrz. Dużym wzięciem cieszą się samozamykacze.  Klamki do drzwi mogą wydawać się niektórym staromodne, do dziś ciężko sobie bez nich obejść. Przyczyną tego jest, że wiele tego typu interesów zakładanych jest w historycznych klasztorach, gdzie wymagany jest pewien ograniczony kształt. Stają się one wtedy raczej luksusowymi projektami, co podkreśla tylko konieczność doboru odpowiedniego prowadnice do szuflad, zawiasów meblowych czy szykowne oświetlenie moblowe.

Zdjęcia naszego reportera

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Brak komentarzy!