headerphoto
Start

Podłogi drewniane

FTHU Choma Parkiet
55-080 Kąty Wrocławskie k. Wrocławia, ul. Żeromskiego 25
Polska,
Telefon: 71 390 56 60, 506 940 583 Fax:

Każde wnętrze jest inne, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Ogólny charakter mieszkania lub domu, w dużej mierze zależy od tego, jakich materiałów użyje się do jego wykończenia. Najbardziej wdzięcznym, a przy tym ponadczasowym materiałem jest oczywiście drewno.
Dlatego wciąż nie wychodzą z mody parkiety, które pojawiają się w wielu domach na potęgę. Różnią się między sobą sposobem ułożenia klepek, a także rodzajem użytego do tego celu drewna. Nie ulega jednak wątpliwości, że podłogi drewniane są piękne i służą przez wiele lat, jeśli się je odpowiednio pielęgnuje. Jest to najsłabszy punkt tego rozwiązania. 
Jeśli nie wie się, jak prawidłowo i skutecznie dbać o taką podłogę, to lepiej nie podejmować się tego jakże trudnego zadania. Można bowiem spowodować więcej szkód niż pożytku, a to byłoby niewskazane w tej konkretnej sytuacji. Niektóre detergenty, których używa się do zabezpieczania drewna, są silnie trujące. Dlatego też, zanim przystąpi się do pracy, powinno się zaopatrzyć w specjalne ubranie ochronne, a także maskę, która będzie chronić drogi oddechowe. Montaż i cyklinowanie podłóg to zajęcie bardzo czasochłonne. 
Osoby, które nie mają w tej sprawie doświadczenia, mogą nie wiedzieć, jak prawidłowo ułożyć klepki, a także, od jakiego punktu powinno się zacząć. Sama konserwacja jest nie tyle kosztowna, ile głośna. Maszyny, których używa się do tego celu, nie należą do najcichszych, dlatego lepiej, gdy w tym czasie, nie ma w domu żadnych domowników, którym mógłby przeszkadzać hałas i unoszący się w powietrzu pył. A tego niestety nie da się uniknąć, nawet jeśli bardzo by się chciało.
Dowiedz się więcej: http://chomaparkiet.pl/uslugi/montaz-podlog-drewnianych.html

Zdjęcia naszego reportera

parkiety

podłogi

cyklinowanie


Brak komentarzy!